Oblíbené podniky

0 0 votes
Article Rating

Rancheros – mexický fast food

Burrito od Rancheros… Moje úplně nejoblíbenější jídlo. Je úžasně plné různých chutí, které spolu dokonale hrajou dohromady. Možná spíš budeš znát Buritto Loco, ale za mě je Rancheros prostě bezkonkurenčně lepší… Vždy si tam dávám vegetariánské Buritto v různých obměnách. Myslím, že tam dávají i něco návykového, protože jakmile si nedám Buritto alespoň jednou za 14 dní, dostavují se u mě abstinenční příznaky:D. Vybrat si vždy můžeš z kombinace ingrediencí.

Dostaneš pořádnou nálož jídla zabalenou v tortile. Pokud si dám k obědu Buritto, zasytí mě skoro na celý den a večer už mi pak stačí jen malá lehká véča.
Vybírat můžeš vždy buď a nebo, případně i kombinaci.

Rýže – se sladkým chilli/bílá, koriandrová
Fazole – černé s oregánem/hnědé se slaninou/fazolová pasta
Maso – kuřecí/vepřové/hovězí/steakové/vege
Ledový salát je automaticky
Rajčata/kukuřice nebo kombinace
Zakysanka – jalapeňo/čistá/fajitas
Salsa – nepálivá/jemné pálivá/středně pálivá/hodně pálivá

Za příplatek si pak můžeš přidat třeba sýr (ten si přidávám já), jalapeno, guacamole a spoustu dalších věcí.
Oproti Buritto Loco mají jídlo ještě o trochu víc vytuněný. Navíc jsem právě u konkurence měla trochu problém s hygienou a obsluhou. Prostě do Ranchteros se vyplatí zajet!

Ps: Pokud letím letadlem, tak se stavím na Buritto na letišti, leč je o dost dražší. Kdyby to bylo moje poslední jídlo, ať je to právě Buritto .).

Pobočky Rancheros:
Florentinum
Černý most
Budějovická DBK
Letiště Praha

Fear House

Miluju tématický bary a ještě víc, když jsou strašidelný. Ve Fear housu je opravdu stylová atmosféra, signature strašidelný drinky a oslavy halloweenu jsou tam úplně nejlepší.

V baru taky chodí strašidla a bafají na tebe – minimálně teda na toho halloweena. Bar se nachází přímo v centru Prahy ve Vodičkový u tramvaje. Bar má stylový interiér, kde si můžeš sednout na „hroby“a celkově je potemnělý s originálním interiérem. Na jejich FB najdeš aktuální kalendář strašidelných akcí.

Pane bože a ten drink se třpytkama…

Pokud na to máš koule, můžeš zkusit i jejich strašidelný prohlídky, který začínají přímo v baru. Nás tam teda nedostalo ani pár drinků s vínem a vyhraný voucher na prohlídku zdarma.

Odkaz: http://praguefearhouse.com/

Cafe IF

Maličko dražší, ale stylová kavárna s luxusníma dortíkama v centru Prahy. Cukrárna má svůj signature dort „citrón“, na který prý chodí Leoš Mareš a taky je věčně vyprodaný.
Ale neboj, i když nebudou mít slavný citrón, i tak si budeš mít problém vybrat z jejich široké nabídky nádherných dortíků. V kavárně jen často bývá dost plno.

Odkaz: https://ifcafe.cz/

Lelí’s Cupcakes

Další „cukrárna“, nebo spíš cupcakeárna s naprosto rozkošnýma cupcakama. Zatím jsem v Praze neviděla prodejnu s lepšíma a chutnějšíma dortíkama. Můžeš si je objednat na objednávku jako dárek, nebo se i do malé útulné kavárničky posadit. Tomuhle se prostě říká nebe v ústech a v tomhle případě i pastva pro oči ! Cupcakeárnu najdeš v Praze na Karláku.

Odkaz: https://www.leliscupcakes.com/

Pražírna

Tak sem mě holky vytáhli, když jsme šli v pátek po práci pařit… Jo, jasně, jdem pařit do kavárny, vysmála jsem se jim. Ale oni mají i vcelku obstojnou nabídku vín. Navíc to tam děsně božsky voní kafem a cítíš se tam jak v útulným obýváčku. Kafe excelentní, víno výborné a dortíky mají taky a domácí. Bohužel tu ale bývá trochu plno. Kavárnu najdeš kousek od Ípáku.

Odkaz: https://www.kavarnaprazirna.cz/

Želva

Další podnik, kde už prostě musíš dělat rezervačku. Z malé nenápadné burgrárny se stal poměrně žádaný a nabitý podnik. Je to tam sice maličké, ale fajn. Skvělé ceny a burgry asi nejlepší, co jsem ochutnala. Sice samozřejmě vegetariánské, ale i to se počítá. Hranolky mají dle mého trochu slabší, jelikož jsou na mě až moc mastné, ale burger výtečný. Doufám, že otevřou další pobočku.

Burgrárnu najdeš na pražském Žižkově.

Odkaz: https://www.facebook.com/burgerzelva/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x